You are currently viewing Przełom. Przebudzenie. Nowy świat. Koniunkcja Jowisz-saturn

Przełom. Przebudzenie. Nowy świat. Koniunkcja Jowisz-saturn

Przełom. Przebudzenie. Nowy świat. 

21.12.2020, koniunkcja raz na 20 lat, 

To nie tylko kolejny nowy cykl, ale nowy cykl w znaku Wodnika, który nowości po prostu kocha. Ostatnie dni przyniosły nam zmianę znaku Saturna, następnie Jowisza, a teraz te dwie planety spotkały się w jednym miejscu. Co przyniesie ten nowy cykl?  Odnajdziesz to w tym artykule.

Jeśli masz w sobie Wodnika lub znasz kogoś spod tego znaku, to pewnie wiesz, z czym związany jest ten znak a także wyjątkowo możesz odczuwać w sobie zbliżające się zmiany. Dla przybliżenia Ci znaczenia tego znaku zobacz obrazki, które zebrałam aby zilustrować to, co m.in. niesie w sobie energia Wodnika.

Wodnik to znak związany z nowymi technologiami, patrzeniem w przyszłość, wyróżnianiem się, mocno zaznaczający swój indywidualizm, ale jednocześnie bardzo przyjacielski i chętnie nawiązujący przyjaźnie po to, aby tworzyć wspólnoty, grupy, budować społeczności. To znak który myśli o sobie, ale jednocześnie myśli o innych. W swoi dualizmie szuka równowagi miedzy jednym, a drugim. Chce się rozwijać, a jednocześnie ma na względzie dobro wszystkich ludzi. 

To też znak rewolucjonistów, buntowników i ludzi zmieniających świat. To energia błyskawicy, przebłysku, geniuszu. Uderza nagle, niespodziewanie jak piorun. A jak już uderzy, to albo przełączysz się na nową rzeczywistość, albo będziesz tęsknić za tym, co było, bo odwrotu już nie będzie. To wszystko służy temu, aby unowocześniać, szokować, poszerzać granicę postrzegania o nowe. Wodnik nie znosi ograniczeń, kocha wolność i niezależność. Jest znakiem powietrznym, związanym również z komunikacją, przesyłem informacji, wymianą myśli, idei, wartości. Jego słowa to też „wizja” i „przyszłość”.

Co może oznaczać początek nowego cyklu, którego jesteśmy świadkami?

Według mnie wróży ekspansję w nowych obszarach życia i pożegnanie starych struktur. Nadchodzi nowa era, era nowych idei, technologii i społeczności idących razem tworzyć nową rzeczywistość. To początek budowania nowego światopoglądu, przejście do nowego sposobu komunikacji i wymiany informacji, ale też nowych zawodów czy technologii. Pojawią się nowe wizje i plany na przyszłość. Wybierzemy drogę i ideę, którą będziemy podążać jako ludzkość. To szansa dla wszystkich, którzy chcieli zmian, chcieli wprowadzać wynalazki, technologie czy nową myśl, ale stare struktury na to nie pozwalały. Teraz z większym prawdopodobieństwem będzie to coraz bardziej możliwe.

Na początku tego cyklu możemy poczuć w sobie potrzebę niezależności, być może też bunt. I to nie tylko w energii, jaką niesie sam w sobie Wodnik. Do tego jeszcze układy planet na niebie, które zbliżają się w 2021 roku zapowiadają, że tak łatwo nie będziemy chcieli dać się ograniczać. Będziemy szukać sposobów na wolność, wzrośnie chęć wyzwolenia się z ograniczeń, zaznaczenia swojej indywidualności, ale jednocześnie będziemy chcieli połączyć się z innymi ludźmi, którzy myślą podobnie i wyznają takie same wartości. Wtedy razem zaczniemy patrzeć w przyszłości i zadawać sobie pytanie – czego tak na prawdę chcemy? Co jest dla mnie, dla grupy, dla społeczeństwa i dla nas jako ludzi na Ziemi, najważniejsze? Na czym się skupić, co jednocześnie będzie rozwijać mnie, jako jednostkę i wnosić wartość dla innych? Co chcemy razem budować? Jaki świat chcemy tworzyć?

Energie planet sprzyjają wszystkiemu, co nowe. I to wyjątkowo mocno jest to podkreślone. 3 nowe cykle prawie jednocześnie, połączenie planet w zerowym stopniu (oznaczającym przełomowe, nowe wydarzenia), do tego w znaku Wodnika, dla którego nowość to słowo klucz. Jeśli czekałeś na przełom, to teraz jest ten moment.

Nagle mogą otworzyć się nowe drzwi możliwości i dać okazję do tego, aby podążać w nowym kierunku. Początkowy optymizm i ogrom nowej energii może zaprowadzić nas w miejsca, o których wcześniej nie myśleliśmy. Zainspirowani wieloma możliwościami następnie będziemy krok po kroku decydować, co tak na prawdę z tego wszystkiego jest dla nas najważniejsze. Otwarcie się na nowe, a potem wybór wg własnych wartości, konsekwencja i determinacja to przepis na sukces w nadchodzących latach.

To wspaniały moment na rozpoczęcie nowej drogi, realizacji swojej misji życiowej, wcielenia w życie idei, o której zawsze marzyłeś/aś, porzucenia raz na zawsze starych schematów i połączenie z innymi w realizacji wspólnej, ważnej dla wszystkich wizji nowego świata.

Pytanie do Ciebie: co wybierzesz?


Więcej wskazówek, na co zwrócić uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać potencjały przyszłego roku, znajdziesz w moim autorskim Astrokalendarzu PRO na 2021 rok.

Życzę Ci wszystkiego, co dla Ciebie najlepsze w tym rewolucyjnym czasie!

Kasia Synal

na 2021 rok Polecam Ci:

Dodaj komentarz